NA ANTENIE: PIERWSZA PLANETA OD SŁOŃCA
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Piątek w szpitalu jak... niedziela

Publikacja: 07.11.2023 g.15:40  Aktualizacja: 07.11.2023 g.15:43 Magdalena Konieczna
Poznań
Bez wizyt w poradniach i planowych zabiegów. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu w piątek będzie pracował, jak w niedzielę, czyli w trybie ostrodyżurowym.
szpital szpitalne łóżko szpital - Wojtek Wardejn - Radio Poznań
zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wojtek Wardejn (Radio Poznań)

Spis treści:

    To sytuacja, która zdarza się bardzo rzadko, ale tym razem - jak mówi naczelny lekarz szpitala dr Szczepan Cofta, wynika z miesięcznych norm czasu pracy.

    Święto Niepodległości przypada w tym roku w sobotę i pracownikom przysługuje za święto dzień wolny. Dlatego dyrekcja placówki już w grudniu ubiegłego roku zdecydowała, że w najbliższy piątek część usług dla pacjentów nie będzie dostępna.

    Tego dnia nie będą działać poradnie, punkty pobrań krwi i większość pracowni. Pacjenci zostali o tym uprzedzeni, a wizyty przełożone - zapewnia dr Cofta.

    W trybie dyżurowym w najbliższy piątek będzie też pracował Szpital w Grodzisku. O każdej takie zmianie, dotyczącej udzielania świadczeń, placówki muszą zawiadomić NFZ. 

    Zdjęcie Magdalena Konieczna Magdalena Konieczna

    Na co dzień pyta Wielkopolan, jak się czują, bo na antenie Radia Poznań zajmuje się zdrowiem i tematami medycznymi. Z mikrofonem towarzyszy pacjentom i lekarzom. Informuje o nowinkach w służbie zdrowia, nowoczesnych terapiach i nowych inwestycjach w wielkopolskiej służbie zdrowia. Jest współautorką programu medycznego "Na Zdrowie" i "Klubu Starszaka", bo także sprawy starszych mieszkańców są dla niej ważne. Często można ją spotkać w sądzie, bo śledzi najważniejsze procesy sądowe. Jest także tam, gdzie tętni targowe życie Poznania, czyli na poznańskich targach.

    https://www.radiopoznan.fm/n/GXa77J
    KOMENTARZE 0