NA ANTENIE: Klasyka na bis

Wielkopolski medal na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium

Publikacja: 21.08.2022 g.22:56  Aktualizacja: 22.08.2022 g.12:15 Grzegorz Hałasik
W męskiej sztafecie 4x100 metrów, która sensacyjnie zdobyła brąz, na trzeciej zmianie w finale biegł Patryk Wykrota ze Stali Ostrów Wielkopolski.
Patryk Wykrota i Dominik Kopeć - Adam Warżawa - PAP

Szybsi od naszych biegaczy byli tylko złoci Brytyjczycy i srebrni Francuzi. Polacy z czasem 38,15 pobili rekord kraju. W eliminacjach w naszej ekipie biegł też Mateusz Siuda z AZS-u Poznań, student poznańskiej Politechniki. Mimo, że przed finałem został zmieniony, to również odebrał brązowy medal.

Ostatniego dnia mistrzostw Europy w Monachium złoto na 100 metrów przez płotki zdobyła Pia Skrzyszowska, a kobieca sztafeta 4x100 metrów z tą zawodniczką w składzie oraz Anną Kiełbasińską, Mariką Popowicz-Drapałą i Ewą Swobodą wywalczyła srebrny medal, ulegając Niemkom. Polki także pobiły rekord kraju z czasem 42,61.