NA ANTENIE: RUN RUN (2024)/THE LIBERTINES

Lech przegrał i stracił pozycję lidera

Publikacja: 06.03.2022 g.19:38  Aktualizacja: 07.03.2022 g.10:13 Dawid Cytrowski
Lech Poznań nie jest już liderem piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. W niedzielnym spotkaniu 24. kolejki Kolejorz przegrał przy Bułgarskiej z Rakowem Częstochowa 0:1 i spadł na trzecie miejsce w tabeli.
Lech Raków - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Mimo, że mecz zapowiadał się ciekawie, to jednak zabrakło w nim wielu sytuacji bramkowych. Jedną z nielicznych wykorzystał w 50. minucie Hiszpan Ivi Lopez. Napastnik Rakowa trafił do siatki głową, po dośrodkowaniu Frana Tudora. W 71. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Dawid Kownacki, ale z kilku metrów uderzył obok słupka.

Poznaniacy skomplikowali swoją sytuację w tabeli. Podopieczni Macieja Skorża spadli na trzecią pozycję, do prowadzącej Pogoni Szczecin tracą jeden punkt. W przyszłą niedzielę Kolejorz zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków.