Warta Poznań blisko salonów ekstraklasy!

Publikacja: 28.07.2020 g.22:36  Aktualizacja: 29.07.2020 g.11:29 Dawid Cytrowski
W półfinale baraży pokonała Bruk Bet Termalikę.
Warta Poznań - Warta Poznań

Warta w finale baraży o ekstraklasę zagra z Radomiakiem. Poznaniacy walcząc o ostatnie wolne miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej wygrali wieczorem w Grodzisku Wlkp z Bruk Bet Termaliką Nieciecza. Zwycięskiego gola zdobył Michał Jakóbowski. Zawodnicy z Radomia pokonali wcześniej 3:1 Miedź Legnica.

Podopieczni trenera Piotra Tworka od początku grali bardzo uważnie i starali się nie popełniać prostych błędów. Odważniej zaatakowali w drugiej połowie. W 61 minucie Michał Jakóbowski umieścił piłkę w siatce, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Po wideoweryfikacji zmienił jednak decyzję i zaliczył gola dla Warty. Goście z Niecieczy dopiero w końcówce meczu mieli okazję by wyrównać, jednak świetnymi interwencjami popisywał się bramkarz Adrian Lis.

Po spotkaniu trener Warty Piotr Tworek starał się jedenak tonować nastroje.

Jeszcze nic nie wygraliśmy. Nie cieszyliśmy się w szatni, nie śpiewaliśmy, tak jak to bywało po wygranych meczach. Oczywiście zespół otrzymał brawa za to spotkanie, ale powtarzam: jeszcze niczego nie wygraliśmy. Z chłodną głową, z pokorą, przystępujemy do kolejnego, najważniejszego dla Warty meczu.

W finale Warta zagra z Radomiakiem Radom. To spotkanie w piątek w Grodzisku Wielkopolskim o 17:40. Na naszej antenie transmisja.

Z ekstraklasy w tym sezonie spadły ŁKS Łódź, Korona Kielce i Arka Gdynia, a bezpośredni awans wywalczyły Podbeskidzie-Bielsko-Biała i Stal Mielec. Warta Poznań na stadionach ekstraklasy nie występowała od 25 lat.