NA ANTENIE: SING/TRAVIS

Nudy w Lubinie, Warta zremisowała z Zagłębiem

Publikacja: 31.03.2023 g.19:58  Aktualizacja: 01.04.2023 g.09:57 Dawid Cytrowski
Bez emocji i bez bramek. Piłkarze Warty Poznań zremisowali w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem 0:0 w piątkowym meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
mid-23331538 - PAP/Sebastian Borowski

Najlepszą szansę na strzelenie gola Zieloni mieli w 83. minucie, kiedy to Miłosz Szczepański trafił z 18 metrów w poprzeczkę. Wcześniej dogodnej okazji nie wykorzystał także Konrad Matuszewski. Gospodarze mogli zdobyć efektowną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Na strzał niemal z połowy boiska zdecydował się Łukasz Łakomy, ale bramkarz Warty Adrian Lis w ostatniej chwili zdążył z interwencją.

Ze zdobytego punktu cieszył się obrońca Warty Jakub Kiełb.

Trzeba pamiętać, że Zagłębie, mimo, że jest niżej w tabeli ma dobrych zawodników. My mamy kolejny mecz na "zero z tyłu", gramy na wyjeździe, nie przegrywamy meczu i to są pozytywy, których trzeba się trzymać. W końcówce to było oblężenie naszej bramki, ale wytrzymaliśmy to, mieliśmy też trochę szczęścia i dobry to był remis dla nas.

- powiedział kapitan Zielonych.

Po 26. spotkaniach Warta ma na swoim koncie 38 punktów i jest na piątym miejscu w tabeli. W następnej serii gier podopieczni Dawida Szulczka zagrają w derbach z Lechem.