NA ANTENIE: TO LOVE SOMEBODY/NINA SIMONE

Szalony mecz Lecha przy Bułgarskiej

Publikacja: 11.08.2022 g.23:25  Aktualizacja: 12.08.2022 g.09:50 Dawid Cytrowski
Poznaniacy pokonali Vikingura Reykjavik 4:1 w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji do Ligi Konferencji i awansowali dalej. Mimo wysokiej wygranej, styl gry Kolejorza pozostawił wiele do życzenia, a po meczu część kibiców wygwizdała mistrzów Polski.
lech vikingur - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Gospodarze dość szybko odrobili straty z pierwszego spotkania na Islandii i już do przerwy prowadzili 2:0 po golach Mikaela Ishaka i Kristoffera Velde. Po zmianie stron wydawało się, że lechici mają mecz pod kontrolą. W końcówce stworzyli sobie mnóstwo doskonałych okazji, które jednak fatalnie marnowali m.in. Joao Amaral, Mikael Ishak, Michał Skóraś czy Afonso Sousa. W ostatniej akcji meczu gola dla Vikingura strzelił Danijel Djurić i doprowadził do dogrywki.

W niej gości opadli już z sił, ale Kolejorz wciąż raził nieporadnością. Ostatecznie udało mu się jednak zdobyć dwie bramki autorstwa Filipa Marchwińskiego i Afonso Sousy. Ten drugi w międzyczasie nie wykorzystał rzutu karnego.

Niezadowolenia z nieskuteczności swojej drużyny nie ukrywał trener Lecha John van den Brom.

W IV rundzie kwalifikacji Lech zagra z luksemburskim Dudelange. Pierwsze spotkanie już 18 sierpnia w Poznaniu.