NA ANTENIE: Informacje sportowe

Lech z Superpucharem!

Publikacja: 07.07.2016 g.19:38  Aktualizacja: 17.07.2016 g.21:55 Wojciech Bernard
Piłkarze poznańskiego Lecha pokonali w Warszawie Legię - 4:1. Zdobyli Superpuchar Polski!

Bramki dla Lecha na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie zdobyli: Maciej Makuszewski w 22, Lasse Nielsen w 65, i Dariusz Formella w 91 i 93 minucie. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 36 minucie Brazylijczyk Guilherme.

Dla Lecha to szósty Superpuchar Polski w historii. W meczu o to trofeum rywalizuje z reguły mistrz Polski ze zdobywcą krajowego pucharu. Jako, że oba te tytuły w ostatnim sezonie wygrała Legia, to zmierzyła się ona z Lechem jako finalistą Pucharu Polski.

Kibice Lecha meczu nie mogli oglądać na żywo. To efekt kar nałożonych na Kolejorza za rzucanie rac podczas majowego finału Pucharu Polski.

Bramki: Guilherme (36) - Makuszewski (22), Nielsen (65), Formella (90), Formella (90)

Żółte kartki: Guilherme, Broź, Makowski - Nicki Bille, Trałka, Gajos

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź (70. Bartosz Bereszyński) , Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Adam Hlousek (77. Sebastian Szymański) - Michał Masłowski (56. Stojan Vranjes), Rafał Makowski (89. Jakub Kosecki), Guilherme - Michał Kucharczyk, Aleksandar Prijović, Mikaił Alexandrow (67. Tomasz Brzyski)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz, Robert Gumny - Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh - Maciej Makuszewski (75. Kamil Jóźwiak), Maciej (64. Radosław Majewski) Szymon Pawłowski (68. Dariusz Formella) - Nicki Bille (46. Marcin Robak)

lechpoznan.pl/ada

Sponsor transmisji:

Relacja na żywo

• 94 minuta
    Końcowy gwizdek sędziego - Superpuchar dla drużyny Lecha Poznań!
  • 90 minuta Ikona
    KOLEJNY GOL LECHITÓW! 4:1, to już prawdziwy nokaut w wykonaniu Lecha Poznań
    GOL! Formella podwyższa wynik na 3:1 dla Lecha!
    Zmiana w drużynie Legii: Jakub Kosecki za Makowskiego
  • 84 minuta
    Faul na Guilherme. Kolejna taka akcja Łukasza Trałki na całe szczęście nie poskutkowała drugą żółtą kartką dla Lechity.
  • 80 minuta
    Groźnie pod bramką Malarza! Trałka i Jóźwiak zaciekle walczyli o piłkę, ale niestety ostatecznie Legioniści wybijają ją z pola karnego.
  • 77 minuta Ikona
    Z numerem 53 na boisku pojawił się na boisku Sebastian Szymański. Zastapi na boisku zawodnika Legii Adama Hlouseka.
  • 75 minuta Ikona
    W jego miejsce na murawie: Kamil Jóźwiak.
  • 74 minuta
    Maciej Makuszewski leży na murawie. Potrzebna będzie zmiana.
  • 71 minuta Ikona
    Kolejna zmiana: Bereszyński za Łukasza Brozia.
  • 69 minuta Ikona
    W drużynie Kolejorza: Formella za Pawłowskiego
  • 68 minuta Ikona
    W drużynie gospodarzy: Tomasz Brzyski za Alexandrova
  • 65 minuta Ikona
    GOL! Dobre wejście Majewskiego - po jego dośrodkowaniu bramkę zdobywa Lasse Nielsen!
  • 66 minuta
    Znakomity mecz dla piłkarzy debiutujących w barwach Lecha! Przy Łazienkowskiej 2:1 dla Kolejorza
  • 64 minuta
    Gorąco pod bramką Lecha! Dobra interwencja Lasse Nielsena kończy akcję Legii.
  • 58 minuta Ikona
    Żólta kartka dla Makowskiego po faulu na Łukaszu Trałce.
  • 55 minuta Ikona
    Michał Masłowski z Legii zmieniony przez Vranjesa.
  • 50 minuta Ikona
    Nieprzepisowe zagranie Łukasza Trałki. Piłkarz Lecha ukarany żółtą kartką.
  • 48 minuta
    Piękny strzał Gajosa! Niestety piłka trafia w prawy słupek bramki Arkadiusza Malarza
  • 46 minuta Ikona
    W drużynie Lecha zmiana: za Nickiego Bille Nielsena w drugiej części meczu na boisku pojawił się Marcin Robak
  • Piłkarze wchodzą na murawę, za chwilę rozpocznie się druga połowa
  • KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Po pierwszej części spotkania Lech remisuje z Legią 1:1
  • 40 minuta Ikona
    Nicki Bille Nielsen ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie
  • 39 minuta
    Kolejna groźna sytuacja pod bramką Lecha, Kucharczyk był o krok od zdobycia kolejnego gola dla Legii
  • 36 minuta Ikona
    Legia Warszawa wyrównuje wynik. Guilherme pokonuje Jasmina Burića.
  • 32 minuta Ikona
    Broź próbował wymusić rzut karny. Sędzia ukarał go za to żółtą kartką.
  • 28 minuta Ikona
    Guilherme ukarany żółtą kartką po faulu na Tomaszu Kędziorze
  • 22 minuta Ikona
    GOL! 1:0 dla Lecha po strzale z wolnego Macieja Makuszewskiego! Udany debiut w barwach Kolejorza.
  • 18 minuta
    Ładny strzał Gumnego z 16 metrów! Pierwsza dobra akcja w wykonaniu Lechitów.
  • 15 minuta
    Niebezpieczna sytuacja pod bramką Lecha! Po niefrasobliwym wybiciu Wilusza Legia była bliska zdobycia bramki.