NA ANTENIE: NIEBO BYLO ROZOWE (2022)/KASKA SOCHACKA

Lech wygrywa. Trzy punkty wyjeżdżają z Gdańska!

Publikacja: 31.08.2022 g.22:28  Aktualizacja: 01.09.2022 g.09:51 Grzegorz Hałasik
Czyżby piłkarze Lecha Poznań wracali na mistrzowską ścieżkę? W zaległym meczu szóstej kolejki ekstraklasy Kolejorz pokonał na wyjeździe Lechię Gdańsk 3:0.
mid-22831637 - Adam Warżawa - PAP

Wszystkie gole były efektowne. Najpierw w 19 minucie z dystansu trafił Nika Kwekweskiri, w 42 minucie ładnym uderzeniem popisał się Kristoffer Velde, a kwadrans po przerwie do gdańskiej bramki trafił Michał Skóraś.

Trener John van den Brom nie miał wątpliwości, że był to najlepszy mecz jego zespołu w tym sezonie.

To był zdecydowanie nasz najlepszy mecz w tym sezonie i chodzi o to, jak kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Gdy mamy kontrolę nad wydarzeniami na boisku, wtedy możemy pokazać, że jako zespół potrafimy grać w piłkę. W meczu przeciwko Lechii szukaliśmy wolnych przestrzeni w linii pomocy rywala, szukaliśmy też zagrań za linię pomocy przeciwnika i to się nam udawało. Może to zabrzmi trochę na wyrost, ale w dużej mierze był to zespół, który widziałem na nagraniach z poprzedniego, mistrzowskiego sezonu i jestem z tego powodu bardzo usatysfakcjonowany

- mówi trener.

Po meczu zwolniony został trener Lechii Tomasz Kaczmarek, zatem w sobotę przeciwko poznańskiej Warcie gdański zespół poprowadzi prawdopodobnie Maciej Kalkowski. Natomiast Kolejorz w niedzielę zmierzy się w Poznaniu z Widzewem Łódź.