NA ANTENIE: 01:00-02:00 KLASYKA II/

Lech przegrywa i traci pozycję lidera Ekstraklasy

Publikacja: 20.02.2022 g.19:35  Aktualizacja: 21.02.2022 g.11:25 Wojciech Bernard
Piłkarze Lecha Poznań doznali trzeciej porażki w sezonie. W meczu 22. kolejki ulegli na wyjeździe Lechii Gdańsk 0:1 i nie zdołali wrócić na pozycję lidera tabeli.
lech poznań lechia gdańsk - Adam Warżawa - PAP

Pierwsza odsłona nie przyniosła bramek. Najbliżej szczęścia był obrońca Lecha Lubomir Satka, który trafił piłką w poprzeczkę. W drugiej połowie poznaniacy zdobyli nawet gola, ale trafienie Jakuba Kamińskiego zostało anulowane po analizie VAR. Decydujący cios zadali natomiast rywale - w 86. minucie bramkę dla Lechii strzelił Filip Koperski.

Wynik jest dla nas okrutny. Nie ma co mówić czy sprawiedliwy czy nie, bo taka jest piłka. Nie mamy czasu, by popadać w złe nastroje. Mamy mało czasu, a musimy się przygotowac do następnego meczu. Mam nadzieję, że w Szczecinie nasza siła ofensywna bęzie mocniejsza

- mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Lecha, Maciej Skorża.

Porażka w Gdańsku sprawiła, że Lech nie zdołał wrócić na pozycję lidera tabeli. Zajmuje drugą lokatę, tracąc punkt do prowadzącej Pogoni Szczecin. Za tydzień obie ekipy zmierzą się w bezpośrednim meczu.