NA ANTENIE: Wielkopolskie popołudnie

Kolejorz coraz bliżej europejskich pucharów!

Publikacja: 12.07.2020 g.19:24  Aktualizacja: 13.07.2020 g.08:58 Grzegorz Hałasik
Udany rewanż na Lechii Gdańsk. W środę piłkarze Lecha przegrali z Lechią rzuty karne i odpadli z Pucharu Polski, a w niedzielę, ponownie przy Bułgarskiej, wygrali z gdańską drużyną spotkanie ligowe 3:2.
lech poznań lechia gdańsk ekstraklasa - Leon Bielewicz - Radio Poznań
Archiwum. / Fot. Leon Bielewicz (Radio Poznań)

Do przerwy Kolejorz prowadził 3:1 po bramkach Daniego Ramireza, Roberta Gumnego i Kamila Jóźwiaka.

W bramce poznaniaków zadebiutował 21-letni Miłosz Mleczko, który zastąpił kontuzjowanego w środę Mickiego van der Harta.

Jestem zadowolony ze zwycięstwa drużyny i otrzymanej szansy. Czekałem i tak na prawdę całe życie pracowałem na to. Wreszcie nadszedł ten moment i zagrałem w Lechu i są to pozytywne wrażenia, bo wygrane mecze się pamięta. Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, w drugiej trochę inaczej już to wyglądało i straciliśmy szybko bramkę, ale najważniejsze są dla nas trzy punkty.

Dzięki niedzielnej wygranej Lechowi brakuje tylko jednego punktu do zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach. Do zakończenia sezonu zostały dwa mecze, najbliższy już w najbliższą środę na wyjeździe z Cracovią.