NA ANTENIE: HARD WORKING WOMAN (2023)/FRODE WASSVIK

Kolejorz traci punkty. 6 goli w meczu z Lechią

Publikacja: 21.10.2017 g.22:50  Aktualizacja: 29.10.2017 g.22:06
Remisem 3:3 zakończyło się spotkanie Lecha Poznań z Lechią Gdańsk. Emocji nie brakowało. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę.
20170521_Lech-Lechia_0-0_fot_Przemek_Modlinski__21 - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Bramki dla gdańszczan zdobyli: Błażej Augustyn (13. min), Marco Paixao (45+6. min z rzutu karnego), a samobójczego gola strzelił Emir Dilaver (76. min). Gole dla Lecha strzelili: Maciej Gajos (37. min), Christian Gytkjaer (71. min) i Maciej Makuszewski (72. min). Oba zespoły kończyły spotkanie w "dziesiątkę" - w 52. minucie czerwoną kartkę dostał obrońca Lechii Michał Nalepa. 22 minuty później za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić pomocnik Lecha Mihai Radut.

W tabeli Lech ma 23 punkty i wrócił na prowadzenie w tabeli. Tyle samo punktów zgromadziły Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin.

Lechia Gdańsk 3-3 Lech Poznań

Błażej Augustyn 13, Marco Paixão 45 (k), Emir Dilaver 76 (s) - Maciej Gajos 37, Christian Gytkjær 70, Maciej Makuszewski 72

Lechia: Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski, 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn - 2. Mato Miloš, 6. Simeon Sławczew, 30. João Nunes, 27. Rafał Wolski (79, 7. Miloš Krasić), 28. Flávio Paixão (90, 96. João Oliveira), 13. Mateusz Lewandowski - 19. Marco Paixão (78, 11. Grzegorz Kuświk).

Lech: 30. Matúš Putnocký - 2. Robert Gumny, 3. Lasse Nielsen (68, 92. Deniss Rakels), 26. Rafał Janicki (35, 66. Emir Dilaver), 22. Wołodymyr Kostewycz - 17. Maciej Makuszewski, 6. Łukasz Trałka, 7. Maciej Gajos, 10. Darko Jevtić, 16. Mario Šitum (28, 18. Mihai Răduț) - 32. Christian Gytkjær.

żółte kartki: Jevtić, Nielsen, Răduț.
czerwone kartki: Michał Nalepa (52. minuta), Mihai Răduț (74. minuta).