NA ANTENIE: Ramówkowy spekulant

Szok przy Bułgarskiej. Kolejna kompromitacja Lecha

Publikacja: 01.05.2021 g.22:06  Aktualizacja: 02.05.2021 g.10:49 Dawid Cytrowski
Kolejna kompromitacja piłkarzy Lecha Poznań. Kolejorz przegrał na własnym stadionie ze Stalą Mielec 1:2, tracąc dwa gole w doliczonym czasie gry.
Puchacz lech poznań - Przemysław Szyszka  - Lech Poznań

Spotkanie przy Bułgarskiej stało na niskim poziomie, żadna ze stron nie potrafiła zdominować przeciwnika. W 80 minucie Tymoteusz Puchacz uderzył mocno zza pola karnego, piłka odbiła się od nóg jednego z obrońców Stali i wpadła do bramki.

Dramat Kolejorza zaczął się w samej końcówce. Najpierw w 89 minucie, po zamieszaniu w polu karnym, samobójczego gola strzelił wprowadzony kilka sekund wcześniej na boisku Vasyl Kravets. W ostatniej akcji meczu zwycięstwo gościom dał Jonathan De Amo, który otrzymał podanie po wyrzucie z autu.

Trener Maciej Skorża na pomeczowej konferencji prasowej starał się ważyć słowa, choć nie ukrywał rozczarowania postawą swojej drużyny.

To była sytuacja, która nie ma prawa się zdarzyć. To mi się nie mieści w głowie. Dwie bramki stracone w bardzo podobny sposób. Brak dobrego ustawienia w polu karnym, brak agresywnego ataku na piłkę powoduje, że w takich okolicznościach przegrywamy. Ciężko tu znaleźć jakieś odpowiednie słowo. Sytuacja jest niewesoła i nie wyobrażam sobie, żeby dalej tak wyglądała.

To druga z rzędu porażka Lecha w starciu z ligowym beniaminkiem, przed tygodniem poznaniacy ulegli Podbeskidziu Bielsko - Biała. Po 28 rozegranych spotkaniach Lech ma na swoim koncie zaledwie 33 punkty.

Do końca sezonu pozostały tylko dwa spotania. Na szczęście Kolejorz już wcześniej zapewnił sobie utrzymanie w Ekstraklasie.