NA ANTENIE: Lubię jazz

Poznaniak wicemistrzem świata

Publikacja: 18.09.2021 g.20:38  Aktualizacja: 18.09.2021 g.20:41 Dawid Cytrowski
Tomasz Barniak z AZSu AWFu Poznań został w Kopenhadze kajakarskim wicemistrzem świata w konkurencji C2 na dystansie 1000 metrów. Poznaniak, wraz z Wiktorem Głazunowem, przegrali tylko z Rosjanami.
mistrzostwa europy w kajakarstwie kajaki kajakarstwo kajak malta - Wojtek Wardejn - Radio Poznań

W sobotę Polacy zdobyli w Danii trzy medale - oprócz Barniaka i Głazunowa po srebro sięgnęli także kanadyjkarze w C4 na 500 metrów, a po brąz kajakarki w K2 na 200 metrów. O sporym pechu może mówić Marta Walczykiewicz. Zawodniczka KTW Kalisz była czwarta w kajakowym sprincie, przegrywając medal o zaledwie 0,01 sek! Kaliszanka tuż za podium była także podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Tegoroczne mistrzostwa świata w kajakarstwie są nietypowe, bowiem z reguły nie rozgrywa się ich w roku olimpijskim. Same igrzyska zostały jednak rozegrane z rocznym opóźnieniem, a światowa federacja nie chciała już przesuwać światowego czempionatu.