NA ANTENIE: Spis treści

Niespodzianki nie było, Warta słabsza od Rakowa

Publikacja: 02.04.2022 g.17:08  Aktualizacja: 02.04.2022 g.19:53 Dawid Cytrowski
Nie było niespodzianki w sobotnim meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W Grodzisku Wielkopolskim Warta Poznań przegrała z Rakowem Częstochowa 0:2, a o porażce zadecydowały m.in. błędy bramkarza Zielonych Adriana Lisa.
warta raków - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Trener Dawid Szulczek dokonał przed spotkaniem kilku zmian w składzie, choć akurat zmiany w bramce pewnie później żałował. Lis, który zastąpił Jędrzeja Grobelnego, nie popisał się przy obu golach dla gości. W 27. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Iviego Lopreza, piłka minęła 29-letniego golkipera, odbiła się od stopy Roberta Ivanova i wpadła do siatki. W 76. minucie Lopez strzelił z rzutu wolnego, a Lis znów interweniował niepewnie i było już 2:0.

Poznaniacy w II połowie potrafili utrzymywać się przy piłce, ale nie potrafili stwarzać sytuacji strzeleckich. Mimo przegranej, Zieloni wciąż mają kilkupunktową przewagę nad strefą spadkową. W następnej kolejce czeka ich domowe starcie z Cracovią.