NA ANTENIE: Wielkopolskie menu

Nieskuteczna Warta znów przegrała

Publikacja: 30.09.2023 g.22:21  Aktualizacja: 01.10.2023 g.10:38 Dawid Cytrowski
Warta Poznań przegrała trzeci kolejny mecz w PKO BP Ekstraklasie. W sobotę Zieloni ulegli Śląskowi Wrocław 0:1, mimo, że w II połowie mieli bardzo dużą przewagę na boisku.
mid-23930460 - PAP/Paweł Jaskółka

Jedyną bramkę zdobył w 18. minucie Turek Burak Ince. Mecz miał dwa oblicza - w pierwszej połowie lepszą organizacją i kulturą gry wyróżniali się goście z Wrocławia. Po przerwie jednak to Warta przejęła inicjatywę i stworzyła sobie kilka znakomitych sytuacji by doprowadzić do wyrównania. Najlepszej nie wykorzystał w 87. minucie Kajetan Szmyt, który z rzutu karnego trafił w słupek. Chwilę później piłka po strzele głową Bogdana Tiru odbiła się od poprzeczki.

Dla wrocławian to siódma ligowa wygrana z rzędu. Dla Warty - trzecia kolejna porażka. Zieloni w tabeli są tuż nad strefą spadkową.