NA ANTENIE: OD NOWA (2023)/KWIAT JABLONI

Nie o taką inaugurację EURO chodziło: Polska przegrywa ze Słowacją

Publikacja: 14.06.2021 g.20:41  Aktualizacja: 15.06.2021 g.10:19 Informacyjna Agencja Radiowa
Kraj
Piłkarska reprezentacja Polski przegrała ze Słowacją 1:2 (0:1) w rozegranym w Petersburgu meczu grupy E mistrzostw Europy.
linetty reprezentacja polski euro - Łączy nas piłka - Twitter

Goście objęli prowadzenie w 18. minucie po samobójczym trafieniu Wojciecha Szczęsnego. W 46. minucie wyrównał Karol Linetty. Zwycięską bramkę dla zespołu selekcjonera Štefana Tarkoviča w 69. minucie zdobył Milan Škriniar.

Od 62. minuty Polacy musieli sobie radzić w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Grzegorza Krychowiaka.

W następnym spotkaniu fazy grupowej "Biało-Czerwoni" zmierzą się w sobotę w Sewilli z Hiszpanami.

Na poniedziałek zaplanowano także drugi mecz w grupie E - o 21.00 Hiszpania podejmie w stolicy Andaluzji Szwecję.

----------------------

Kibice opuszczali swarzędzką strefę kibica w mieszanych nastrojach. Potyczkę ze Słowakami w strefie kibica w podpoznańskim Swarzędzu oglądało blisko 350 osób. Na tyle zezwalają obecne przepisy dotyczące zgromadzeń.

Spotkanie dostarczyło mieszkańcom wiele emocji. Większość opuszczała strefę kibica w nienajlepszych humorach, ale z nadzieją na poprawę.

- Było słabo.

- Mi się podobało.

- Pierwszy mecz to nie jest taki ważny, możemy jeszcze wygrać.

- Spodziewaliśmy się takiego wyniku, ale jesteśmy z Polską do końca, może wyjdziemy z grupy, ale. Damy radę.

Jako kibic jestem zawiedziony, obstawiałem dwa jeden, ale dla Polski. Gramy jeszcze dwa mecze i teraz  trzeba liczyć na dobry wynik, albo niespodziankę z Hiszpanią

- mówi burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek.

Swarzędzka strefa kibica została zorganizowana w pawilonie ogrodowym przy pływalni "Wodny Raj". Mieszkańcy mieli do dyspozycji jeden duży telebim oraz punkt gastronomiczny. Nie obyło się jednak bez krótkich przerw w transmisji. Ostatecznie kibice byli jednak zadowoleni z możliwości wspólnego kibicowania biało-czerwonym.

Strefa będzie otwarta podczas kolejnych spotkań Polski na Euro.