NA ANTENIE: Pół na pół

Liga Narodów: Polska wysoko przegrywa z Belgią

Publikacja: 08.06.2022 g.22:41  Aktualizacja: 08.06.2022 g.22:44 Informacyjna Agencja Radiowa
Kraj
Polscy piłkarze przegrali w Brukseli z Belgami 1:6 w meczu 2. kolejki grupy 4. najwyższego poziomu Ligi Narodów.
mecz - Andrzej Lange - PAP

Prowadzenie dla biało-czerwonych uzyskał w 28. minucie Robert Lewandowski. To 76. bramka kapitana reprezentacji Polski w narodowych barwach.

Wyrównał w 42. minucie Axel Witsel. W drugiej połowie dla gospodarzy trafili Kevin De Bruyne (59. min.), dwa razy Leandro Trossard (73. min. i 80 min.), Leander Dendoncker (83. min.) oraz Lois Openda (93. min.).

W innym środowym spotkaniu tej grupy Walia przegrała z Holandią 1:2.

Polacy na inaugurację wygrali z Walią 2:1, a Belgowie przegrali z Holandią 1:4. Po dwóch kolejkach liderem z kompletem punktów jest Holandia, po trzy mają Belgia i Polska, a Walia zero.

W sobotę w Rotterdamie Polacy zagrają z Holendrami, a 14 czerwca w Warszawie podejmą Belgów.