NA ANTENIE: 01:00-02:00 KLASYKA II/

"Zwycięski remis" piłkarzy Lecha Poznań

Publikacja: 28.07.2022 g.20:57  Aktualizacja: 29.07.2022 g.10:16 Grzegorz Hałasik
W rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Kolejorz zremisował na wyjeździe z Dinamem Batumi 1:1.
lech poznań - Przemysław Szyszka - Lech Poznań

Gruzini prowadzili 1:0 po trafieniu Mate Wacadze w 64 minucie, wyrównał Alan Czerwiński w 76 minucie. Awans poznaniaków nie podlegał dyskusji, bowiem w pierwszym meczu przy Bułgarskiej było 5:0 dla Lecha.

Trener John van den Brom po rewanżu cieszył się głównie z awansu.

Jestem oczywiście zadowolony z awansu do kolejnej rundy, bo po to tutaj przyjechaliśmy. Jestem dumny z tego remisu i jak zaprezentowała się drużyna, bowiem widzieliśmy tutaj zupełnie inny zespół Dinama, grający na swoim boisku, przy swoich kibicach, niż w pierwszym spotkaniu w Poznaniu. Jestem też zadowolony z tego, że młodzi zawodnicy dostali szansę zaprezentowania się w takim meczu, w europejskich rozgrywkach; będzie to niewątpliwie ważne doświadczenie w ich piłkarskiej karierze i jeszcze raz podkreślę, że jestem bardzo zadowolony z tego wyniku

- mówi John van den Brom.

Kolejnym rywalem Lecha będzie Vikingur Reykjavik, pierwsze spotkanie odbędzie się 4 sierpnia w stolicy Islandii, rewanż w Poznaniu tydzień później.