NA ANTENIE: PANORAMA TATR/PAPA DANCE

Kolejorz pod Klimczokiem

Publikacja: 22.04.2021 g.17:51  Aktualizacja: 22.04.2021 g.11:52 Krzysztof Ratajczak
Nie ma czasu nawet na mały odpoczynek, bo już w najbliższy piątek wieczorem piłkarze Lecha Poznań będą walczyć o kolejne punkty w ekstraklasie. Tym razem wybierają się pod Klimczok, bo w Bielsku Białej czeka ich mecz z broniącym się przed spadkiem Podbeskidziem. I to Kolejorz jest faworytem…
lech podbeskidzie ishak - Lech Poznań

Dzieje się tak nie tylko z naszego przekonania o wyższej piłkarskiej jakości drużyny trenera Macieja Skorży w porównaniu z ‘’Góralami’’, ale również z psychologicznej sytuacji obu zespołów po tym co wydarzyło się w spotkaniach wtorkowej 25.kolejki. Lech nareszcie wygrał i to wyraźnie z gdańską Lechia po całkiem przyzwoitej grze, choć tylko w 2.połowie. Natomiast Podbeskidzie może być w psychicznym dołku, bo w szalonym meczu we Wrocławiu doznała porażki 3-4 , tracąc decydującego gola w doliczonym czasie gry. A przecież łaknący punktów bielszczanie jeszcze w 78 minucie prowadzili 3-2. Zostali z niczym, co musi odbić się na ich nastrojach.

Kolejorz dla odmiany może poczuć się silniejszy, bo przerwanie fatalnej serii może zaowocować nieco ‘’luźniejszą’’ grą i być szansą na pokazanie posiadanych przecież umiejętności. Skorża nie ukrywa, że tego wymaga od zawodników i bacznie ich obserwuje już pod kątem przydatności w przyszłym sezonie. To chyba wystarczająca motywacja, aby także w takt melodii z serialu ‘’Janosik’’ zdobyć komplet punktów na stadionie w Bielsku Białej. Lekkim osłabieniem może być brak pauzującego za kartki Tymoteusza Puchacza, ale przecież z jego absencją należy się liczyć nawet w następnych rozgrywkach.

Obecnie w tabeli bielszczan i Lecha dzieli 12 punktów na korzyść poznaniaków i w tej sytuacji Podbeskidzie zagra  następny mecz z cyklu ‘’o życie’’ w ekstraklasie. Doświadczony trener Robert Kasperczyk dysponuje kilkoma graczami, którzy są w stanie swoim futbolowym obyciem dać zespołowi moc. Bramkarz Peśković, Niepsuj, Janicki, Roginić czy snajper Biliński mogą nieco nastraszyć Kolejorza. Jednak – naszym zdaniem – nie na tyle, aby…wygrać. Uczynić to powinna poznańska lokomotywa z Bułgarskiej.

Z nadzieją na zwycięstwo Kolejorza zapraszamy na naszą transmisję. W piątek 23 kwietnia od godziny 20:30 na antenie Radia Poznań i w przekazie internetowym na www.radiopoznan.fm mecz Podbeskidzie Bielsko Biała kontra Lech skomentuje Grzegorz Hałasik. Czekamy na świetne wieści spod Klimczoka!