NA ANTENIE: Noc

Fatalna seria piłkarzy Warty Poznań w końcu przerwana!

Publikacja: 06.11.2021 g.15:44  Aktualizacja: 06.11.2021 g.16:40 Dawid Cytrowski
Pogrążona w kryzysie Warta Poznań wygrała z miejscowym Piastem 1:0 w meczu 14. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. To pierwsze zwycięstwo Zielonych w lidze od trzech miesięcy!
warta poznań jayson papeu - Piotr Leśniowski - Warta Poznań

Jedyną bramkę zdobył w 78. minucie Słowak Adam Zrelak. Wcześniej poznaniacy ograniczali się głównie do defensywy, ale skutecznie wytrącali wszelkie atuty gliwickiej drużyny. "W drugiej połowie spotkanie nieco się otworzyło" - zauważył na pomeczowej konferencji prasowej tymczasowy trener Warty Adam Szała...

Pojawiły się nieco większe odległości na boisku, zespół Piasta nieco się odkrył. Wykorzystaliśmy to. Wiedzieliśmy, że broniąc długo i cierpliwie, utrzymując 0:0, nadejdzie dogodny moment. Duże słowa pochwały za rozwiązanie tej akcji dla Adasia Zrelaka, który bardzo dobrze zakończył tę akcję i dał nam upragnione trzy punkty

Choć sobotnia wygrana nie pozwoliła jeszcze Warcie opuścić strefy spadkowej, to jest promykiem nadziei na przyszłość. Prawdopodobnie w poniedziałek klub oficjalnie ogłosi nazwisko nowego trenera. Ma nim zostać 31-letni Dawid Szulczek.