Publikacja: 19.06.2021 g.14:11  Aktualizacja: 19.06.2021 g.14:15 Dawid Cytrowski
Kalisz
Piłkarze KKS-u 1925 Kalisz nie zagrają w przyszłym sezonie na zapleczu piłkarskiej Ekstraklasy.
boisko piłka nożna - Pixabay

W finale baraży o awans do 1. ligi kaliszanie przegrali u siebie ze Skrą Częstochowa 0:3.

Już sam skład spotkania finałowego był sporym zaskoczeniem. Obie drużyny wygrały z wyżej notowanymi przeciwnikami w półfinałach. Jako, że kaliszanie zajęli wyższe miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej, to byli gospodarzem finału.

Atutu własnego boiska nie potrafili jednak wykorzystać. Już w 13 minucie goście wyszli na prowadzenie po samobójczej bramce Filipa Kendzi. Po przerwie kolejne gole strzelili Maciej Kazimierowicz i Dawid Niedbała. KKS miał jeszcze okazję na honorowe trafienie, ale w końcówce rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Majewski.

KKS Kalisz w tym sezonie był drugoligowym beniaminkiem. Na tym poziomie rozgrywkowym występuje jeszcze jeden wielkopolski zespół - to rezerwy Lecha Poznań.