NA ANTENIE: "Tu mówi Poznań. Od Radja Poznańskiego do Radia Merkury"

Tajne zwycięstwa Lecha

Publikacja: 12.07.2019 g.20:45  Aktualizacja: 13.07.2019 g.10:29 Grzegorz Hałasik
Dwoma sparingami piłkarze Lecha zakończyli w piątek zgrupowanie w Opalenicy. Poznaniacy najpierw pokonali pierwszoligowy GKS Tychy, a następnie wygrali z łotewskim Spartaksem Jurmała.
górnik zabrze lech poznań 2018 - TT:@ LechPoznan
/ Fot. TT:@ LechPoznan

W Opalenicy wszystko było prawie tajne. Trener Dariusz Żuraw postanowił bowiem przećwiczyć kluczowe warianty taktyczne i sparingi zamknięto dla kibiców oraz mediów, a do wiadomości nie podano nawet składów. Wiemy jednak, że z pierwszoligowym GKS-em Tychy Kolejorz wygrał 3:1, a do przerwy prowadził 3:0, po trzech trafieniach - i tu niespodzianka - Timura Żamaletdinowa. Czy rosyjski napastnik na dobre się przełamał, czy tylko błysnął na tle niżej notowanego rywala? Tego na razie nie wiemy.

Po południu poznaniacy wygrali z łotewskim Spartaksem Jurmała 4:1, prowadząc do przerwy 2:1. Strzelcy goli to Paweł Tomczyk, Tymoteusz Puchacz, Tomasz Cywka i Christian Gytkjear, co jest znakomitą wiadomością wobec niedawnej kontuzji i długiej przerwy w treningach Duńczyka.

Piłkarze Lecha pod koniec zgrupowania wybrali nową radę drużyny, w której znaleźli się Thomas Rogne, Mickey van der Hart, Kamil Jóźwiak oraz Robert Gumny. Kapitanem zespołu został Darko Jevtić. W sobotę o 13.00 w Centrum Handlowym Posnania odbędzie się prezentacja drużyny Lecha, a w sobotę 20 lipca pierwszy mecz ekstraklasy - z Piastem w Gliwicach.