NA ANTENIE: DZIEŃ DOBRY WIELKOPOLSKO
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Auto wbiło się w garaż i stanęło w ogniu. Pijany sprawca zatrzymany

Publikacja: 16.04.2026 g.09:49  Aktualizacja: 16.04.2026 g.13:10 Bartłomiej Klupś
Poznań
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę wieczorem w Strzelcach Wielkich, w powiecie gostyńskim. Około godziny 20:00 kierowca osobowej Skody, pokonując łuk drogi, stracił panowanie nad pojazdem i z impetem wjechał w garaż wykonany z płyt betonowych, przebijając jego ścianę.
wypadek Strzelce Wielkie skoda - KPP Gostyń
Fot. KPP Gostyń

Spis treści:

    "Samochód zatrzymał się wewnątrz budynku" – mówi Monika Curyk z gostyńskiej komendy policji.

    W garażu znajdował się regał oraz zaparkowany samochód marki Fiat. Regał przewrócił się na pojazd, powodując jego uszkodzenia. Po zdarzeniu Skoda stanęła w płomieniach

    – powiedziała Curyk.

    Sytuacja była bardzo niebezpieczna, jednak kierujący zdołał samodzielnie opuścić pojazd. Na pomoc ruszyli także świadkowie, którzy wyciągnęli auto z wnętrza garażu jeszcze przed przybyciem służb.

    Kierowca Skody był pijany. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 3 lat więzienia.

    https://www.radiopoznan.fm/n/1Tkox7
    KOMENTARZE 0