NA ANTENIE: BOOGIE WONDERLAND/EARTH, WIND AND FIRE

Bieg Wings For Life w Poznaniu! 84 kilometry ucieczki!

Publikacja: 07.05.2017 g.13:00  Aktualizacja: 10.05.2017 g.10:44 Wanda Wasilewska
Tomasz Walerowicz zwycięzcą polskiej edycji charytaywnego biegu Wings For Life. Wyścig rozgrywany jest jednocześnie na całym świecie, w tym w Poznaniu.

Tomasz Walerowicz przebiegł 84 kilometry 900 metrów zanim dopędził go samochód-meta. Wśród kobiet w Poznaniu najlepsza była Joasia Zakrzewski, która przebiegła 52,26 km. To jak dotąd najdłuższy dystans pokonany przez kobietę w Poznaniu. To trzeci start Brytyjki o polskobrzmiącym nazwisku w Wings for Life World Run.

Wings For Life na całym świecie wygrał Szwed Aaron Anderson. Podczas biegu w Dubaju "meta" dogoniła go na 92 kilometrze i 140 metrze. Anderson jechał na wózku inwalidzkim do użytku codziennego.

Najlepszą zawodniczką na świecie została Polka Dominika Stelmach, która w stolice Chile- Santiago, przebiegła 68 kilometrów 210 metrów.  Na drugim miejscu na świecie uplasował się także Polak- Bartosz Olszewski, który zwyciężył w Mediolanie - przebiegł 88 kilometrów i 60 metrów. Kolejny Polak- Jacek Ciełuszecki - zwyciężył  w Londynie - pokonał 68 kilometrów 800 metrów.

Wings for Life World Run to bieg, w którym meta, będąca Samochodem pościgowym, goni zawodników. Odbywa się w 24 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie. Światowi zwycięzcy, to kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej "uciekać" przed goniącą ich metą.

Bieg ma na celu zbiórkę funduszy na badania nad rdzeniem kręgowym i jego urazami. Całość wpłat rejestracyjnych przeznaczona jest właśnie na ten cel.

Dariusz Łapawa z Urzędu Miasta w Poznaniu mówi, że organizacja tego takiego biegu to duża promocja dla stolicy Wielkopolski. - W 25 lokalizacjach na całym świecie będzie się odbywać ta impreza. Obrazki z Poznania pokażą światowe telewizje.

W ubiegłym roku w Poznaniu także wygrał Tomasz Walerowicz pokonując 71,12 km.

Zawodnicy biegli ulicą Baraniaka, Jana Pawła II do Ronda Rataje, następnie Królowej Jadwigi, Niepodległości, Solną w stronę Ronda Śródka. Następnie Hlonda do Głównej i ulicą Gnieźnieńską poza Poznań. Dalej na trasie były Pobiedziska, Lednogóra, Komorowo, Kiszkowo, Wronczyn, Karłowice i Kobylnica.