NA ANTENIE: NIEBO NAD WARSZAWA (2024)/IZABELA TROJANOWSKA, PLASTIC

Ważne zwycięstwo Zielonych! Stal uległa Warcie

Publikacja: 16.04.2022 g.14:32  Aktualizacja: 16.04.2022 g.17:31 Grzegorz Hałasik
Warta Poznań coraz bliżej utrzymania w piłkarskiej ekstraklasie! W 29.kolejce Zieloni wygrali na wyjeździe ze Stalą Mielec 1:0.
Radość Dawida Szymonowicza - Darek Delmanowicz - PAP

Gola głową w 12. minucie strzelił Dawid Szymonowicz, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Łukasza Trałki.

Trener Dawid Szulczek zaznaczył po spotkaniu, że jego drużyna wygrała dzięki grze obronnej.

To nie przód był dziś kluczowym aspektem. Był bardzo ważny, jak całość, natomiast kluczowym aspektem okazali się ludzie, którzy bronili dostępu blisko naszej bramki. Po pierwsze nie dopuścili do żadnej groźnej sytuacji przeciwnika, po drugie bardzo dobrze się asekurowali. No i nasz młody bramkarz, Jędrzej Grobelny chyba od około 330 minut nie wpuścił gola. Jest to coś bardzo niesamowitego, zaskakuje mnie pozytywnie z każdym dniem i cieszę się, że to się przekłada na drużynę

- mówi trener.

W 29 meczach Warta zdobyła 36 punktów. Trener Szulczek szacuje, że do pewnego utrzymania potrzebuje jeszcze dwóch-trzech punktów.