NA ANTENIE: 00:00-01:00 KLASYKA I/

Warta wygrywa w Grodzisku!

Publikacja: 21.11.2020 g.21:56  Aktualizacja: 21.11.2020 g.22:05 Wojciech Bernard
Piłkarze Warty Poznań odnieśli pierwsze w sezonie zwycięstwo, występując w roli gospodarza. W meczu 10. kolejki ekstraklasy, osłabieni kadrowo Zieloni pokonali w Grodzisku Wlkp. Wisłę Kraków 2:1.
mateusz kuzimski warta poznań - Warta Poznań

Do przerwy to goście prowadzili 1:0. Gola dla Wisły zdobył w 9. minucie Bośniak Adi Mehremić. Jeszcze przed przerwą poznaniacy mogli wyrównać, ale Łukasz Trałka nie wykorzystał rzutu karnego, posyłając piłkę ponad bramką. Po zmianie stron Warta zagrała zdecydowanie lepiej i zdobyła pierwsze w sezonie gole na własnym boisku. Już w 47. minucie do siatki krakowian trafił Jan Grzesik, a niespełna kwadrans później prowadzenie Zielonym dał Mateusz Kuzimski. Mądrze grający gospodarze nie pozwolili już sobie odebrać zwycięstwa.

Ze względu na kontuzje i choroby Warta przystąpiła do spotkania z Wisłą, mając tylko pięciu piłkarzy na ławce rezerwowych. W tym gronie było... dwóch bramkarzy. Trener Piotr Tworek nie dokonał w meczu żadnej zmiany! Dzięki wygranej poznaniacy awansowali na ósmą pozycję w tabeli ekstraklasy.