NA ANTENIE: UCIECZKA Z TROPIKU/MAREK BILINSKI

Popis Lecha Poznań przy Bułgarskiej!

Publikacja: 17.09.2021 g.22:35  Aktualizacja: 18.09.2021 g.09:17 Grzegorz Hałasik
Pokazy siły piłkarzy i kibiców Lecha Poznań. W ósmej kolejce ekstraklasy Kolejorz rozgromił wczoraj przy Bułgarskiej Wisłę Kraków 5:0!

Mecz zgromadził na trybunach 27 tysięcy widzów, a ci najbardziej zagorzali zakończyli protest i gorąca atmosfera panowała przez całe spotkanie. Do przerwy było 2:0, a gole zdobyli Joao Amaral i Adriel Ba Loua.

W drugiej połowie do krakowskiej bramki trafili debiutant Pedro Rebocho i dwukrotnie Mikael Ishak, w tym raz podcinką z karnego. W pierwszej połowie kontuzji nabawił się bramkarz Mickey van der Hart; jego zmiennik - Filip Bednarek porównał mecz do jednostronnego pojedynku bokserskiego.

Jak podejmiesz inicjatywę i ty pierwszy zaatakujesz i sprowadzisz przeciwnika do obrony, to ty dominujesz i ty kierujesz grą. Ten nasz lewy prosty dobrze działał i trzymaliśmy ich na dystansie i myślę, że w odpowiednich momentach prawym sierpem zaatakowaliśmy.

Lech Poznań umocnił się na pozycji lidera tabeli. W ośmiu meczach zdobył 18 punktów.