NA ANTENIE: TO CO CZUJESZ, TO CO WIESZ/BRYGADA KRYZYS

Piłkarska reprezentacja Polski awansowała na mistrzostwa świata!

Publikacja: 29.03.2022 g.22:46  Aktualizacja: 30.03.2022 g.09:30
Kraj
W finałowym meczu barażowym w Chorzowie biało-czerwoni wygrali ze Szwecją 2:0. Na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził Robert Lewandowski golem z rzutu karnego w 49 minucie, a drugą bramkę zdobył Piotr Zieliński w 72 minucie.
mecz robert lewandowski - Zbigniew Meissner - PAP

Mundial w Katarze odbędzie się w listopadzie, a losowanie grup już w najbliższy piątek. W dzisiejszym meczu wystąpił jeden piłkarz Lecha - Szwed Jesper Karlstroem grał do 66 minuty.

Tymczasem trzech piłkarzy Lecha zagrało dziś w młodzieżowej reprezentacji Polski, która w eliminacjach mistrzostw Europy do lat 21 zremisowała w Zabrzu z Węgrami 1:1. Michał Skóraś w doliczonym czasie drugiej połowy strzelił wyrównującego gola z rzutu karnego, całe spotkanie rozegrał też Jakub Kamiński, a po przerwie wszedł na boisko Filip Marchwiński.

Z kolei w towarzyskim meczu Finlandii ze Słowacją wystąpiło dziś dwóch poznańskich obrońców. Całe spotkanie w fińskiej kadrze rozegrał Robert Ivanow z Warty, a Słowak Lubomir Satka z Lecha wszedł na plac gry po przerwie. Słowacy wygrali z Finami 2:0.