NA ANTENIE: W środku dnia

Mistrz Polski pokonany w Poznaniu

Publikacja: 22.11.2019 g.22:26  Aktualizacja: 23.11.2019 g.09:17 Grzegorz Hałasik
W pierwszej kolejce rundy rewanżowej piłkarskiej ekstraklasy Lech wygrał przy Bułgarskiej z Piastem Gliwice 3:0.
lech poznań wisła płock ekstraklasa - Leon Bielewicz

Dwa gole strzelił Christian Gytkjear - w pierwszej połowie z rzutu karnego, a w drugiej głową po świetnym podaniu Wołodymyra Kostewycza. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Joao Amaral.

Trener Lecha Dariusz Żuraw cieszył się po spotkaniu, że jego zespół pokonał wreszcie rywala z czołówki tabeli, ale nie tylko.

Jestem zadowolony z tego, że wygraliśmy, że nie dopuszczaliśmy przeciwnika do zbyt wielu sytuacji podbramkowych, jestem zadowolony z tego, że byliśmy skuteczni, bo wiemy jak Piast potrafi bronić, a strzeliliśmy mu trzy gole. No i jestem zadowolony, że zagraliśmy dwie dobre połowy, a nie tylko jedną.

W tym roku odbędą się jeszcze cztery kolejki ekstraklasy, w najbliższej Lech zagra w Płocku z Wisłą.