NA ANTENIE: NEVER AGAIN (1982)/CLASSIX NOUVEAUX

Niedziela nie była dla nas

Publikacja: 27.01.2019 g.20:51  Aktualizacja: 27.01.2019 g.21:03 Dawid Cytrowski
Wielkopolska
Wielkopolskie drużyny ligowe w niedzielę zawiodły. Przegrały koszykarki z Ostrowa Wielkopolskiego, koszykarze z Poznania i siatkarze z Wrześni.
Biofarm Basket - Leon Bielewicz - Radio Poznań
/ Fot. Leon Bielewicz (Radio Poznań)

W Energa Basket Lidze Kobiet lepsza od Ostrovii była Arka Gdynia, która wygrała 70:54. Ostrowianki nie były faworytkami starcia w Gdyni, ale potrafiły wygrać pierwszą kwartę 19:14. W kolejnych górą były jednak zawodniczki Arki - kolejno 20:13, 23:14 i 13:8. Ostrowianki w tym sezonie wygrały tylko jedno spotkanie, a w tabeli wyprzedzają jedynie Eneę AZS Poznań. Akademiczki w ten weekend nie grały.

Na zapleczu męskiej ekstraklasy mocno liczyliśmy na koszykarzy Biofarmu Basketu Poznań. Podopieczni Pawła Blechacza ostatnio efektownie wygrali z Astorią Bydgoszcz i jechali do Wrocławia na starcie z WKK w dobrych nastrojach. Spotkanie było niezwykle zacięte przez trzy kwarty. W ostatniej gospodarze odskoczyli jednak na kilka punktów i ostatecznie tryumfowali 93:85.

W I lidze siatkarzy w niedzielę doszło do starcia na szczycie. Wicelider z Wrześni podejmował lidera z Tomaszowa Mazowieckiego. Pierwszy set trwał blisko 40 minut i zakończył się wygraną gości 34:32. Później było już jednak nieco mniej emocji, a Lechia wygrała z Krispolem 3:1.