NA ANTENIE: Wieczór z Radiem Poznań

Mistrz Polski w końcu... z punktem. Lech remisuje z Zagłębiem

Publikacja: 07.08.2022 g.19:43  Aktualizacja: 08.08.2022 g.11:50 Krzysztof Ratajczak
Piłkarze poznańskiego Lecha w trzecim ligowym meczu nowego sezonu ekstraklasy zdobyli... pierwszy punkt! Na stadionie w Lubinie Kolejorz zremisował z Zagłębiem 1-1.
lech zagłębie - Maciej Kulczyński - PAP

Po bardzo nudnej z obu stron pierwszej połowie gole padały po przerwie. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 58. minucie Łukasz Łakomy, gdy świetnie spisującego się w bramce poznaniaków Filipa Bednarka pokonał bardzo precyzyjnym strzałem z dystansu. Lech wyrównał w 65. minucie. Po faulu bramkarza lubinian Kacpra Bieszczada na Joao Amaralu arbiter podyktował rzut karny, którego na gola zamienił kapitan Kolejorza - Mikael Ishak.

W kolejnych minutach były znakomite interwencje Bednarka oraz strzał w słupek Amarala, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Lech Poznań mecz 5. kolejki ekstraklasy zagra w następną niedzielę u siebie ze Śląskiem Wrocław, ale wcześniej w czwartkowy wieczór na
stadionie przy Bułgarskiej rewanżowe spotkanie w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy z Vikingurem Reykjavik. Kolejorz będzie odrabiał jednobramkową stratę z Islandii.