NA ANTENIE: ROCK THE NIGHT/EUROPE

Lech z porażką na rozpoczęcie sezonu Ekstraklasy

Publikacja: 21.08.2020 g.20:11  Aktualizacja: 22.08.2020 g.13:45 Grzegorz Hałasik
Piłkarze poznańskiego Lecha przegrali w Lubinie z Zagłębiem 1-2 w premierowym spotkaniu nowego sezonu ekstraklasy.
Dariusz Żuraw Lech Poznań - Lech Poznań/Przemysław Szyszka
Archiwum. / Fot. Lech Poznań/Przemysław Szyszka

Gola dla Kolejorza zdobył w doliczonym czasie pierwszej połowy nowy szwedzki napatnik poznańskiej ''lokomotywy'' - Mikael Ishak. Wyrównał w 82. minucie - Lubomir Guldan, a wynik ustalił pięć minut później - Sasza Balić.

Starcie Zagłębia z Lechem było jedynym meczem zaplanowanym na dziś. Jutro - trzy spotkania, a w niedzielę do rywalizacji przystąpi beniaminek - Warta Poznań, która o 15.00 w Grodzisku Wielkopolskim podejmie Lechię Gdańsk.

Z kolei Lech zagra następny ligowy mecz 30 sierpnia u siebie z Wisłą Płock. Wcześniej - zgodnie z nakazem UEFA bez udziału kibiców - w czwartkowy wieczór Kolejorza czeka spotkanie 1. rundy kwalifikacji Ligi Europy z łotewską drużyną FK Valmiera.

Na internetowej - jak to w czasie pandemii stało się normą - konferencji prasowej trener lechitów Dariusz Żuraw był rozczarowany...