Lech z awansem, ale spacerku w Pruszkowie nie było

Publikacja: 02.11.2020 g.22:00  Aktualizacja: 02.11.2020 g.22:07 Grzegorz Hałasik
Lech Poznań awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.
lech poznań - Przemysław Szyszka/Lech Poznań

Musiał się sporo Lech Poznań napracować, ale wygrał w Pruszkowie z drugoligowym Zniczem 3:2 i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski. Do przerwy był remis 1:1.

W pierwszej połowie bramkę dla Lecha zdobył Muhammad Awwad, a w drugiej dwa razy trafił Dani Ramirez.

Miałem momentami sporo uwag do swoich zawodników. Mieliśmy mecz pod kontrolą, prowadziliśmy 3:1 i chciałem zrobić jeszcze jedną zmianę, ale błąd przy golu na 3:2 to była katastrofa. Zawsze jest trochę niepokoju, gdy się przeprowadza tyle zmian w składzie przed meczem, ale jeżeli mamy rozegrać w ciągu sześciu dni trzy mecze i każdy jest ważny, to nie miałem wyjścia

- powiedział po spotkaniu trener Dariusz Żuraw.

W czwartek w Poznaniu Lech zagra ze Standardem Liege w Lidze Europy, a w niedzielę w Warszawie z Legią w ekstraklasie.