NA ANTENIE: DZIEŃ DOBRY WIELKOPOLSKO

Lech wygrywa w Krakowie

Publikacja: 08.05.2021 g.21:50  Aktualizacja: 09.05.2021 g.10:09 Wojciech Bernard
Piłkarze Lecha Poznań wracają spod Wawelu z kompletem punktów. W meczu 29. kolejki ekstraklasy podopieczni Macieja Skorży pokonali w Krakowie Wisłę 2:1.
Lech Poznań - Wisła Kraków - Leon Bielewicz

Poznaniacy wreszcie rozegrali niezłe spotkanie. Prowadzenie objęli już w 12. minucie, gdy do siatki trafił Mikael Ishak. Dla napastnika Kolejorza był to już 12. gol w sezonie. Niestety, jeszcze przed przerwą najlepszy strzelec Lecha musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Drugą bramkę dla gości zdobył w 60. minucie - w pierwszym kontakcie z piłką - Portugalczyk Pedro Tiba. Wisła w końcówce odpowiedziała jeszcze trafieniem Jakuba Błaszczykowskiego z rzutu wolnego, ale poznaniacy tym razem nie dali już sobie odebrać zwycięstwa.

Za tydzień - w ostatnim meczu sezonu - Lech zagra przy Bułgarskiej z Górnikiem Zabrze.