NA ANTENIE: PIERWSZA PLANETA OD SŁOŃCA

Koszykarska niespodzianka w Poznaniu. Enea AZS lepsza od mistrzyń Polski!

Publikacja: 29.10.2023 g.19:21  Aktualizacja: 30.10.2023 g.09:19 Dawid Cytrowski
To spora niespodzianka w koszykarskiej ekstraklasie pań. Nasz wielkopolski jedynak - Enea AZS Politechnika Poznań wygrał z aktualnymi mistrzyniami Polski AZS-em UMCS-em Lublin 71:65. To pierwsze zwycięstwo poznanianek w tym sezonie.
Enea AZS Politechnika Poznań - Dawid Cytrowski

Podopieczne Wojciecha Szawarskiego wcześniej przegrały trzy wyjazdowe mecze i w niedzielę nie były faworytkami starcia z obrończyniami tytułu. Konsekwentna gra w defensywie oraz wysoka skuteczność w trzeciej kwarcie pozwoliły jednak sprawić niespodziankę. 20 punktów zdobyła najlepsza w tym spotkaniu Amerykanka Mikayla Vaughn.

Cieszymy się, bo mieliśmy straszny kalendarz. Pierwsze trzy mecze na wyjeździe przegrane i te głowy poszły w dół. Chcieliśmy sobie udowodnić, że potrafimy grać w koszykówkę. Dużo rozmawialiśmy o obronie i najbardziej mnie - oprócz dwóch punktów w tabeli - cieszy styl w jakim dziś graliśmy. Takie było założenie, żeby zatrzymać Lublin na 65 punktach.

- mówi trener "Akademiczek" Wojciech Szawarski.

Przed AZS-em Politechniką teraz dwa tygodnie przerwy, a później domowy mecz ze Ślęzą Wrocław.