NA ANTENIE: Kalejdoskop Wielkopolski

Gwiazdy lekkiej atletyki na poznańskim Golęcinie

Publikacja: 27.05.2022 g.20:24  Aktualizacja: 28.05.2022 g.09:58 Grzegorz Hałasik
Bieg na 100 metrów przez płotki kobiet był ozdobą międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego na poznańskim Golęcinie. Najszybsza była 21-letnia Polka - Pia Skrzyszowska, która z czasem 12 sekund i 68 setnych o siedem setnych pobiła rekord życiowy.
Pia Skrzyszowska - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Bieg w Poznaniu był jej pierwszym w tym sezonie startem na tym dystansie, bowiem do tej pory skupiała się na płaskich stu metrach.

Czułam się przygotowana do tych płotków i chciałam się zakręcił około życiówki, ale nie wiedziałam, czy mi się uda. Teraz chcę poprawiać się technicznie, bo to nie było jeszcze tak wspaniale, nad płotkiem, w rytmie. Jest jeszcze co urwać, więc nie wiem, czy to będzie co start, czy trafi się słabszy start, po prostu chcę się skupić na dobrych startach i się poprawiać. Dobrze się w Poznaniu biega, tutaj rok temu zdobyłam złote medale mistrzostw Polski na 100 metrów płaskie i przez płotki, a w tym roku będą jeszcze młodzieżowe mistrzostwa Polski, więc będzie okazja jeszcze się poprawić. Trybuny tu są blisko, czuć kibicowanie, fajnie zorganizowane zawody.

Pogromcę znalazł największy gwiazdor zawodów - jamajski sprinter Yohan Blake, który w biegu na 200 metrów przegrał z Kanadyjczykiem Brandonem Rodneyem. Deszcz utrudnił rywalizację tyczkarzom, bowiem Piotr Lisek wygrał z przeciętnym wynikiem 5 metrów i 41 cm.