NA ANTENIE: WATERMELON SUGAR/HARRY STYLES

Zapaśnik z Poznania przegrał walkę o medal

Publikacja: 07.05.2017 g.22:37  Aktualizacja: 07.05.2017 g.22:44 Wojciech Bernard
Edgar Babajan z Sobieskiego Poznań zajął piąte miejsce w kat. 80 kg podczas zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu klasycznym, które zakończyły się w Nowym Sadzie.
zapasy w nowym sadzie - Mistrzostwa Europy w Zapasach
/ Fot. Mistrzostwa Europy w Zapasach

W walce o brązowy medal przegrał z Turkiem Aslanem Atemem.

Babajan swoje występy rozpoczął od zwycięstwa nad Austriakiem Michaelem Wagnerem 6:5. W ćwierćfinale uległ jednak 1:5 Białorusinowi Radzikowi Kulijeu. Ponieważ rywal awansował później do finału, zapaśnik z Poznania otrzymał szansę w repasażu, w którym pokonał Szweda Bogdana Kourinno 4:1. W walce o brąz Babajan prowadził z wicemistrzem świata z ubiegłego roku Atemem 5:0, jednak ostatecznie uległ mu 5:6.

Pozostali nasi reprezentanci odpadli we wcześniejszej fazie zawodów. M.in. już po pierwszej walce udział w turnieju zakończył inny zapaśnik Sobieskiego - Tadeusz Michalik, startujący w kat. 85 kg. W 1/8 finału przegrał z Estończykiem Erikiem Apsem i zajął ostatecznie 12. lokatę.