NA ANTENIE: Informacje sportowe

Dwa oblicza Lecha. Kolejorz pokonał Koronę!

Publikacja: 06.11.2022 g.19:35  Aktualizacja: 07.11.2022 g.10:05 Dawid Cytrowski
Piłkarze Lecha Poznań wygrali z Koroną Kielce 3:2 w meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zwycięska bramka dla poznaniaków padła w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.
mid-22b06366 - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Spotkanie przy Bułgarskiej miało dwa oblicza. Do 55. minuty wydawało się, że Kolejorz w pełni kontroluje wydarzenia na boisku. Lechici prowadzili wówczas 2:0 po trafieniach Mikaela Ishaka oraz Joao Amarala.

Później jednak do głosu doszli goście. Po dwóch wykorzystanych rzutach karnych - najpierw przez Jakuba Łukowskiego, później przez Jacka Podgórskiego - zrobił się remis 2:2. Ostatnie słowo należało jednak do Lecha. W 93. minucie piłkę dośrodkował Alan Czerwiński, a głową do siatki trafił Filip Szymczak.

W tabeli Lech jest na 8. miejscu z dorobkiem 25 punktów. W przyszłą sobotę podopieczni Johna van den Broma zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok w ostatnim meczu rundy jesiennej.