Publikacja: 19.05.2017 g.22:07  Aktualizacja: 21.05.2017 g.01:02 Grzegorz Hałasik
Wielkopolska
Wielkopolskie zawodniczki w różnych dyscyplinach miały udany piątek.
Marta Walczykiewicz - UM Kalisz
/ Fot. (UM Kalisz)

Marta Walczykiewicz pomyślnie rozpoczęła rywalizację w Pucharze Świata kajakarek w tym sezonie. Zawodniczka KTW Kalisz awansowała do finałów dwóch konkurencji podczas zawodów w Portugalii. Walczykiewicz była druga w eliminacyjnym wyścigu K-1 na 500 metrów i wygrała eliminacje w K-1 na 200 metrów. Na tym drugim dystansie jest aktualną wicemistrzynią olimpijską i wicemistrzynią świata.

Julita Jagodzińska z Tarnovii Tarnowo Podgórne wygrała sprint podczas Grand Prix Mińska w kolarstwie torowym. Ponadto Katarzyna Pawłowska spod Ostrowa była druga w omnium.

Katarzyna Piter z Grunwaldu Poznań awansowała do drugiej, decydujacej rundy kwalifikacji tenisowego turnieju WTA w Strasburgu. Polka pokonała Japonkę Shuko Aoyamę 6:2, 6:7, 7:5.