NA ANTENIE: PIERWSZA PLANETA OD SŁOŃCA

Warta górą we Wrocławiu

Publikacja: 03.10.2022 g.20:59  Aktualizacja: 03.10.2022 g.22:53 Dawid Cytrowski
Piłkarze Warty Poznań wygrali we Wrocławiu z tamtejszym Śląskiem 2:0 w poniedziałkowym meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramki dla Zielonych zdobyli Enis Destan i Milan Corryn.
warta śląsk - Maciej Kulczyński - PAP

W 10 minucie z prawej strony dośrodkowywał Miłosz Szczepański, a piłkę złapał bramkarz Śląska Michał Szromnik. Chwilę później wpadł on jednak na swojego kolegę z zespołu, wypuścił futbolówkę, a Destan skorzystał z prezentu i strzelił do pustej bramki.

W drugiej połowie podopieczni Dawida Szulczka grali już bardzo defensywnie, ale Śląsk nie potrafił wykorzystać swojej przewagi. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Belg Milan Corryn, który wykończył indywidualną akcję Kajetana Szmyta. To czwarta wygrana Warty w tym sezonie i czwarta na wyjeździe. "W delegacjach" poznaniacy są najlepiej punktującą drużyną w ekstraklasie. Przez słabą grę u siebie w tabeli zajmują jednak dopiero 11. miejsce.