Publikacja: 16.12.2017 g.21:29  Aktualizacja: 16.12.2017 g.22:31 Krzysztof Ratajczak
Wielkopolska
Zmienne szczęście naszych, wikelkopolskich drużyn w ligowej walce w sobotnie popołudnie. Najlepiej spisały się podopieczne trenera Jacka Pasińskiego z Enei PTPS Piła.
ptps-nafta-pila - Marcin Maziarz
/ Fot. Marcin Maziarz

W meczu Ligi Siatkówki Kobiet zawodniczki z grodu Staszica wygrały na wyjeździe z Legionovią 3-2 w setach 25-14, 25-14, 23-25, 23-25 i wreszcie w tie breaku 15-7. Niestety w pierwszej lidze poznański Enea Energetyk uległ w Gliwicach siatkarkom AZS Politechniki Śląskiej 1-3. Porażki u siebie z AZS AGH Kraków doznali pierwszoligowi siatkarze Krispolu Września.

Pod koszami - w ekstraklasie pań poznańska Enea AZS uległa CCC Polkowice aż 53-103. W meczu Polskiej Ligi Koszykówki w Ostrowie zawodnicy BM Slam Stali przegrali z Rosą Radom 80-96. Niestety, po zaciekłej pogoni za rywalami w ostatniej kwarcie porażki w Tarnobrzegu z Siarką 76-79 doznali również w meczu pierwszej ligi koszykarze Biofarmu Basketu Poznań.

Z kolei z powodu choroby zawodników drużyny Sokoła Kościerzyna został odwołany mecz pierwszej ligi piłkarzy ręcznych w Wągrowcu z ekipą Nielby. Decyzja - kiedy ten mecz na szczycie się odbędzie - ma zapaść do wtorku 19 grudnia.