NA ANTENIE: Luz blues
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Prawie połowa maja i...znów przymrozki

Publikacja: 09.05.2026 g.12:51  Aktualizacja: 10.05.2026 g.07:26 Krzysztof Polasik
Wielkopolska
Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami wydało IMGW dla północno-wschodniej części Wielkopolski.
przymrozek mróz roślina szron - Pixabay
Fot. Pixabay

Spis treści:

    Ostrzeżenie dotyczy 11 powiatów - od pilskiego przez koniński po wągrowiecki. Dokładnie obejmuje powiaty: chodzieski, gnieźnieński, kolski, Konin, koniński, pilski, słupecki, turecki, wągrowiecki, wrzesiński, złotowski.

    Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 2°C, lokalnie 0°C, przy gruncie do -2°C, lokalnie -4°C. Ostrzeżenie obowiązuje dziś od godz. 23:00 do jutra, do godz. 07:00 rano.

    Jak tłumaczy dyżurny synoptyk IMGW w Poznaniu Leszek Buchert, noc będzie pogodna, ale zrobi się zimno.

    Spodziewamy się spadków temperatury do minus 2, gdzieniegdzie do minus 3 stopni, przy gruncie. W klatce, czyli na wysokości 2 metrów nad poziomem gruntu zakładamy, że temperatura nie powinna spaść poniżej 0.

    - mówi synoptyk.

    W pozostałych częściach regionu będzie cieplej. W niedzielę temperatury będą wyższe niż w sobotę, natomiast w poniedziałek nad Wielkopolskę mogą przyjść burze.

    https://www.radiopoznan.fm/n/olLa0D
    KOMENTARZE 0