NA ANTENIE: I DIDN'T THINK IT WOULD LAST/TREVOR RABIN

Zwycięstwa żużlowców i Warty

Publikacja: 29.06.2019 g.22:24  Aktualizacja: 30.06.2019 g.11:30 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Dwa zwycięstwa odniosły wielkopolskie zespoły w sobotnich meczach lig żużlowych. Z kolei piłkarze Warty Poznań pokonali ekstraklasowego rywala w spotkaniu sparingowym.
Żużel Skorpiony - fb psż poznań
/ Fot. (fb psż poznań)

W zaległym mecz 6. kolejki I ligi żużlowej zespół Car Gwarant Startu Gniezno pokonał na własnym torze Unię Tarnów 49:41. Najskuteczniejszymi zawodnikami gospodarzy byli Oskar Fajfer i Adrian Gała, którzy zdobyli po 10 punktów. Start wywalczył także punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu z Unią.

W II lidze Power Duck Iveston PSŻ Poznań wygrał na Golęcinie z Wilkami Krosno 55:35. Ekipę Skorpionów do zwycięstwa poprowadził między innymi powracający po dłuższej przerwie na tor Robert Miśkowiak, który wywalczył 12 punktów. Poznaniacy zainkasowali także punkt bonusowy.

Z kolei przygotowujący się do nowego sezonu piłkarze pierwszoligowej poznańskiej Warty pokonali w meczu kontrolnym ekstraklasowe Zagłębie Lubin 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa Zielonych zdobył w 63. minucie Krzysztof Biegański.