NA ANTENIE: Zaczytaj się z Radiem Poznań

Zawody jeździeckie 4Foulee: Lewicki drugi w konkursie Dużej Rundy

Publikacja: 16.06.2022 g.20:27  Aktualizacja: 16.06.2022 g.20:29 PAP
Marek Lewicki na koniu La Pezi zajął drugie miejsce w konkursie Dużej Rundy podczas międzynarodowych zawodów jeździeckich 4Foulee, które w czwartek rozpoczęły się w Poznaniu (pula nagród 1 mln złotych). Zwyciężył Irlandczyk Alexander Butler (Eindhoven G.H.).
hipodrom wola - Leon Bielewicz
Zdjęcie ilustracyjne (archiwum). / Fot. Leon Bielewicz

W konkursie Dużej Rundy (wysokość przeszkód 145 cm) zaliczanym do punktacji światowego rankingu wzięli udział niemal wszyscy najlepsi zawodnicy, którzy zgłosili się do poznańskich zawodów. Parkur bezbłędnie i najszybciej pokonał Butler, który za zwycięstwo otrzymał blisko 26 tysięcy złotych. Drugi w klasyfikacji Lewicki stracił do Irlandczyka blisko dwie sekundy. Trzecią lokatę zajął 72. jeździec światowego rankingu Włoch Emanuele Gaudiano (Julius.D).

W pierwszej dziesiątce uplasowało się jeszcze dwóch innych polskich reprezentantów. Michał Kaźmierczak (Merlin V'ant Heike) był siódmy, a Natalia Koziarowska (Antina) - 10.

Zwieńczeniem czterogwiazdkowych zawodów będzie konkurs Grand Prix Poznania o wysokości przeszkód 160 cm zaplanowany na niedzielne popołudnie. Pula nagród w nim wynosi 440 tysięcy złotych, a zwycięzca otrzyma z tego 110 tysięcy oraz 100 punktów do rankingu. Grand Prix jest także kwalifikacją do mistrzostw świata i Europy.

Ważnym elementem 4Foulee od kilku lat są konkursy o randze trzech gwiazdek w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi.