NA ANTENIE: NOC KOMETY (SMY SEN TYGODNIA)/BUDKA SUFLERA (STUDIO GIELDA)

D. Żuraw: Znów zabrakło spokoju

Publikacja: 13.12.2020 g.17:05  Aktualizacja: 14.12.2020 g.10:11 Dawid Cytrowski
Piłkarze Lecha Poznań tylko zremisowali w Mielcu z tamtejszą Stalą 1:1 w meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla gospodarzy trafił Andreja Prokić. Wyrównał w końcówce meczu Pedro Tiba.
pedro tiba lech poznań  - Lech Poznań/Przemysław Szyszka

Pierwsza połowa była jedną z najsłabszych w wykonaniu Kolejorza w tym sezonie. Beniaminek z Mielca zdominował wicemistrzów Polski i zasłużenie prowadził 1:0. W 27 minucie Prokić trafił głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

Zresztą, po przerwie postawa Lecha nie była dużo lepsza. W 64 minucie sędzia anulował trafienie Mikaela Ishaka, bowiem Szwed odbił piłkę ręką. Mielczanie mogli podwyższyć na 2:0, ale dobrze w bramce spisywał się Filip Bednarek. Trzy minuty przed końcem spotkania punkt dla poznaniaków uratował Portugalczyk Tiba.

Na pomeczowej konferencji prasowej trener poznaniaków Dariusz Żuraw nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych...

No niestety to jest kolejny mecz, w którym brakuje nam spokoju. Przede wszystkim w wykończeniu akcji. Brakuje postawienia kropki nad "i". Momentami także szczęścia. Tak jak chociażby w ostatniej minucie, kiedy piłka odbiła się od słupka.

W tabeli Lech jest siódmy i do prowadzącej Legii Warszawa traci 12 punktów. W środę podopieczni Dariusza Żurawia zagrają zaległy mecz z Pogonią Szczecin.