NA ANTENIE: 01:00-02:00 KLASYKA II/

Ważne zwycięstwo Zielonych

Publikacja: 06.04.2019 g.20:09  Aktualizacja: 06.04.2019 g.20:11
Wielkopolska
Piłkarze Warty Poznań wygrali bardzo ważne spotkanie, przedłużające ich nadzieje na utrzymanie w I lidze. W meczu 27. kolejki pokonali w "Ogródku" przy Drodze Dębińskiej inny zespół z dołu tabeli - Wigry Suwałki 1:0.
warta poznań mecz - FB: Warta Poznań
/ Fot. FB: Warta Poznań

Bramkę na wagę zwycięstwa Zielonych zdobył Michał Żebrakowski, który w doliczonym czasie gry pierwszej połowy wykorzystał rzut karny. Po przerwie inicjatywę na boisku mieli wprawdzie goście, ale warciarze nie dali sobie odebrać wygranej, dzięki której mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Walka o utrzymanie jednak potrwa jeszcze długo, bowiem do zakończenia sezonu poznaniacy rozegrają siedem spotkań.

A co ciekawego na ligowych parkietach? Walczący o jak najwyższą pozycję przed fazą play-off PLK koszykarze Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. pokonali na własnym boisku zespół Kinga Szczecin 92:70. Do zwycięstwa poprowadził gospodarzy Amerykanin Mike Scott, który zdobył 29 punktów. Z kolei w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym I ligi koszykarze Biofarmu Basket Poznań ulegli na wyjeździe Enei Astorii Bydgoszcz 80:89. W niedzielę drugi mecz ubu ekip. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Siódmą pozycję w ekstraklasie siatkarek wywalczyły ostatecznie zawodniczki Energi MKS Kalisz. W trzecim, decydującym spotkaniu play-off wielkopolski beniaminek pokonał na wyjeździe Radomkę Radom 3:0 (25:15, 25:23, 25:20).