NA ANTENIE: WE ARE THE WORLD/U.S.A. FOR AFRICA

Warta wygrywa z Zagłębiem Lubin! Zieloni wyprzedzają w lidze Kolejorza

Publikacja: 15.02.2021 g.20:12  Aktualizacja: 15.02.2021 g.22:27 Dawid Cytrowski
Piłkarze Warty Poznań wygrali z Zagłębiem Lubin 1:0 w meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów strzelił Łukasz Trałka.
łukasz trałka w warcie poznań - FB: Warta Poznań
Jedyną bramkę zdobył dziś Łukasz Trałka. (Archiwum) / Fot. FB: Warta Poznań

Na boisku w Grodzisku Wielkopolskim dużo więcej działo się w drugiej połowie meczu. Zieloni ruszyli do ataku i już w 47. minucie świetną okazję do zdobycia bramki miał Maciej Żurawski. Strzał pomocnika Warty obronił jednak Dominik Hładun. Kluczowa sytuacja miała miejsce w 75. munucie. Michał Jakóbowski dośrodkował piłkę z lewej strony pola karnego, a efektownego gola po uderzeniu "z woleja" strzelił Łukasz Trałka.

Na pomeczowej konferencji prasowej trener Zielonych Piotr Tworek podkreślał, jak ważne było to zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie.

Chylę czoła przed swoimi zawodnikami. Zdawaliśmy sobie sprawę, że jeden punkt w tym spotkaniu to będzie za mało. Widzimy bowiem jak przebiegają inne mecze w Ekstraklasie. Powiedzieliśmy sobie na odprawie, że nie będziemy zadowoleni z remisu. W dalszym ciągu chcemy dopisywać, ale maksa. Ten plan zespół zrealizował w stu procentach.

To już szósta wygrana Zielonych w tym sezonie. W tabeli Warta awansowała na 11. miejsce i wyprzedziała inną poznańską drużynę - Lecha.