NA ANTENIE: LAISSE TOMBER LES FILLES (2020)/RENI JUSIS

Poznaniacy stanęli na podium w Paryżu

Publikacja: 17.04.2018 g.13:07  Aktualizacja: 17.04.2018 g.13:09
Robert Budny i Szymon Kaszuba z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki, jako reprezentacja Polski, zostali brązowymi medalistami Pucharu Świata Krav Maga - III Open International Krav Maga!
Robert Budny Szymon Kaszuba medaliści krav maga - Kacper Witt
/ Fot. Kacper Witt

Mistrzostwa odbyły się 15 kwietnia 2018 roku w Narodowym Instytucie Judo w Paryżu. W zawodach wzięli udział reprezentanci wielu organizacji zrzeszających osoby trenujące Krav Maga na całym świecie. Każda walka, polegająca na demonstracji technik w dwuosobowych zawodach, trwała 1,5 minuty. Podczas pokazów technicznych można było używać atrap noży i pałek oraz stosować techniki ręczne i nożne we wszystkich płaszczyznach. Rywalizowano w kategoriach wiekowych: kadetów, juniorów, seniorów, weteranów i „Open” (wszyscy).

Robert Budny i Szymon Kaszuba zdobyli brązowy medal w kategorii „Seniorzy” w III Open International Krav Maga – Paris 2018. Polska reprezentacja po kilku wygranych pojedynkach, przegrała walkę o wejście do ścisłego finału z reprezentacją Monako, która obecnie posiada tytuł Mistrza Świata.

Zawody zostały zorganizowane przez FFK przy wsparciu innych międzynarodowych organizacji zajmujących się szkoleniem Krav Maga. Sędziami zawodów byli delegaci, główni instruktorzy lub dyrektorzy wszystkich szkół i organizacji zgłoszonych do udziału w imprezie.

Robert Budny był gościem "Małej czarnej" we wtorek, 17 kwietnia. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.