NA ANTENIE: Dwie godziny dla radiowej rodziny

Porażka Warty i Unia w blasku złota

Publikacja: 11.05.2019 g.22:43  Aktualizacja: 11.05.2019 g.22:45 Wojciech Bernard
Wielkopolska
W sobotę wielkopolscy kibice mogli emocjonować się nie tylko meczem Lecha w Krakowie. O ligowe punkty walczyli także piłkarze Warty Poznań, żużlowcy Fogo Unii Leszno zdobyli tytuł mistrzów Polski par klubowych, a szczypiorniści Nielby Wągrowiec rozegrali pierwsze spotkanie barażowe o miejsce w PGNiG Superlidze.
warta - gks tychy - wartapoznan.pl
/ Fot. (wartapoznan.pl)

Piłkarze Warty już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie w I lidze. Dlatego porażka na własnym boisku z GKS Katowice 0:1 nie będzie miała dla Zielonych zbyt przykrych konsekwencji. Szkoda tylko, że przytrafiła się przy rekordowej liczbie 1,5 tysiąca widzów. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 30. minucie Hiszpan David Anon Gonzalez.

Żużlowcy Fogo Unii Leszno - Piotr Pawlicki i Jarosław Hampel wywalczyli w Bydgoszczy tytuł mistrzów Polski Par Klubowych. Duet Byków zdobył 27 punktów i wyprzedził ekipę Stali Gorzów - Bartosza Zmarzlika, Szymona Woźniaka i Rafała Karczmarza. Trzecie miejsce zajęła dwójka Polonii Bydgoszcz. Na piątej pozycji rywalizację ukończyła para Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński. Z kolei w meczu II ligi żużlowej drużyna Stainer Unii Kolejarza Rawicz uległa na własnym torze Bedmet Kolejarzowi Opole 39:50.

W pierwszym meczu barażowym o awans do ekstraklasy szczypiornistów, Nielba Wągrowiec pokonała na własnym parkiecie PWSZ Tarnów 26:25. Do przerwy gospodarze prowadzili 12:9. Rewanżowe spotkanie rozegrane za tydzień w Tarnowie.