PP: Lech wygrywa i gra dalej!

Publikacja: 15.08.2020 g.08:47  Aktualizacja: 16.08.2020 g.12:05 Grzegorz Hałasik
Awans piłkarzy Lecha Poznań i KKS Kalisz do drugiej rundy Pucharu Polski.
lech poznań lechia gdańsk ekstraklasa - Leon Bielewicz - Radio Poznań

Kolejorz pewnie pokonał na wyjeździe pierwszoligową Odrę Opole 3:1. Dwa gole dla Lecha zdobył środkowy obrońca Lubomir Satka, a trzeciego 18-letni Filip Szymczak. W poznańskim zespole zadebiutowało trzech nowych piłkarzy - w wyjściowym składzie znaleźli się bramkarz Filip Bednarek i napastnik Mikael Ishak, a w drugiej połowie wszedł na boisko obrońca Alan Czerwiński.

Sporą niespodziankę sprawił beniaminek drugiej ligi - KKS Kalisz, który wyeliminował spadkowicza z ekstraklasy - Koronę Kielce, wygrywając 2:0. Bramki w drugiej połowie zdobyli Mateusz Majewski i Jakub Chojnowski.

W niedzielę w pierwszej rundzie Pucharu Polski zagra poznańska Warta, która o 16.00 zmierzy się na wyjeździe z Błękitnymi Stargard.